DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA


Wydawnictwo EKWITA nie jest obojętne na problemy społeczne.

Poprzez naszą działalność pomagamy:
- dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową,
- dorosłym chorym i potrzebującym społecznego wsparcia,
- studentom.

 

W grudniu 2010 roku wydaliśmy książkę dla dzieci pt. Księżniczka Polinka. Cały dochód ze sprzedaży tej książeczki przekazaliśmy dziecięcemu oddziałowi Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii w Gdańsku. Pieniądze te zostały przeznaczone m.in. na zakup laptopów, gier komputerowych, kredek, mazaków, bloków rysunkowych, zeszytów, książek, zabawek i wszystkich tych rzeczy, które choć na chwilę sprawią, że na buziach dzieci walczących ze śmiertelną chorobą pojawi się uśmiech.

Sponsorem wydania Księżniczki Polinki jest

Medialnie wspierały nas:

Trójka
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/305881,Licytacja-niezwyklej-ksiazki

Świerszczyk

Księgarniokawiarnia Fikcja

Nasze Dzieciaczki

Radio Gdańsk

księgarniokawiarniowegedajnia Nalanda

Network Magazyn

Księżniczkę Polinkę wsparły również znane osoby ze świata kultury i sportu: Janusz Gajos, Maja Włoszczowska, Basia Stępniak-Wilk, oraz lekarze, m.in. pani doktor z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Katarzyna Połczyńska, która w szpitalu opiekowała się Polą – tytułową bohaterką Księżniczki Polinki.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://ksiezniczkapolinka.pl/

...Bo wszystko w życiu dzieje się po coś. I wszystko ma sens, tylko tak trudno to wytłumaczyć...
W lutym 2012 roku ukazało się drugie wydanie Księżniczki Polinki. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dziecięcym oddziałom hematologicznym i onkologicznym, będących pod opieką Stowarzyszenia Pomoc za Jeden Uśmiech, które zakupi dzieciom m.in. kredki, mazaki, bloki rysunkowe, zeszyty, książki, zabawki, opłaci przedstawienia teatralne itp. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Pomoc za Jeden Uśmiech: http://www.pomoc-usmiech.pl

Książkę można kupić w sklepie inetrentowym Stowarzyszenia Pomoc za Jeden Uśmiech – tutaj oraz w sklepie internetowym serwisu NaszeDzieciaczki.pl – tutaj


Koszt książeczki: 35 zł

 

 

We wrześniu 2012 roku wydaliśmy album Dla dzieci od dzieci. Tytuł odzwierciedla powstanie i cel albumu: dzieci ze szpitala onkologicznego stworzyły rysunki dla dzieci będących pod opieką hospicjum… Cały dochód ze sprzedaży albumu Pomorskie Hospicjum dla Dzieci przekaże na zakup rzeczy pozwalających choć na chwilę zapomnieć o chorobie i otaczającej rzeczywistości swoim małym podopiecznym. Pieniądze przeznaczone zostaną również na zakup podstawowych środków pielęgnacyjnych, których stale brakuje, oraz na dojazdy do podopiecznych (czasami kilka razy dziennie).

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach na terenie całego województwa pomorskiego – w odległości nawet stu kilometrów od siedziby w Gdańsku. Wspiera dzieci i ich rodziny w zakresie usług medycznych, pielęgniarskich, rehabilitacji, pomocy rodzinom w żałobie czy też pomocy socjalnej.

Sponsor:

Patroni medialni:

Akcję wsparli: kardynał Dziwisz, Danuta i Lech Wałęsowie, Leszek Balcerowicz, Janusz Gajos, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krystyna Janda, Jerzy i Maciej Stuhr, Anna Seniuk, Artur Żmijewski, Stanisław Mikulski, Dżem.

KAŻDY MOŻE POMÓC,
nabywając album i informując o akcji swoich znajomych.

 

 

Bajki pełne dobra i miłości

W maju 2016 roku po raz drugi wydaliśmy Bajki pełne dobra i miłości – pięć pięknie opowiedzianych historii z morałem: „Sowa-mądra głowa”, „Róża i stokrotka”, „Najpiękniejszy skarb na świecie”, „Książę i Trufla”, „Zapasy na zimę”. To opowieści o tym, co w życiu ważne i piękne, ilustrowane kolorowymi rysunkami wykonanymi przez dzieci. Pierwsze wydanie tej książeczki ukazało się w kwietniu 2014 roku i cały nakład został sprzedany.

Cały dochód ze sprzedaży tej książeczki Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio przekazało na Fundusz Dzieci Osieroconych. Taki sam cel przyświeca drugiej edycji Bajek pełnych dobra i miłości.

Fundusz Dzieci Osieroconych Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio tworzą ludzie na co dzień pomagający osieroconym dzieciom, próbując je chociaż na chwilę wyrwać ze środowisk, w których wszystko przypomina im o stracie najbliższej osoby. Działania Funduszu polegają m.in. na organizowaniu podopiecznym kolonii, wycieczek, zakupie wyprawek szkolnych, podarunków z okazji Dnia Dziecka i Świąt Bożego Narodzenia, a także na udzielaniu pomocy psychologicznej. Założycielem Funduszu i hospicjum w Pucku jest ksiądz doktor Jan Kaczkowski.

MOŻESZ POMÓC

Jeżeli chcesz nabyć pięknie wydaną i mądrze napisaną książkę dla dzieci Bajki pełne dobra i miłości, a jednocześnie wesprzeć dzieci, które straciły rodziców, zadzwoń: 58 678 03 95, napisz: puckiehospicjum@wp.pl lub przyjdź: Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12, 84-100 Puck.

Sponsorzy Książki:

Energa   Energa

 

POMAGAMY STUDENTOM!


Wydawnictwo EKWITA w semestrze zimowym 2011/2012 uczestniczyło
w e-learningowych praktykach studenckich zorganizowanych przez Instytut Wiedzy i Innowacji w ramach europejskiego programu L.I.F.E.

 

Od maja 2012 roku współpracujemy z Fundacją Rozwoju Integracji Społecznej AKCES.